Aktualności


Obowiązek rejestracji kart pre-paid

2017-02-01

Uprzejmie informujemy, iż w związku z wejściem w życie przepisów ustawy antyterrorystycznej z dnia 10 czerwca 2016 r. do dnia 1 lutego 2017 r. należało zarejestrować karty SIM typu prepaid używane w polowych zestawach pomiarowych RTK.
Niezarejestrowane karty zostaną przez operatorów sieci GSM zablokowane, co może uniemożliwić Użytkownikom połączenie się z systemem ASG-EUPOS.
Powyższe ograniczenie nie dotyczy kart SIM wykupionych w ramach abonamentu.

W przypadku niemożności połączenia się z serwisami czasu rzeczywistego należy sprawdzić własne konto w systemie ASG-EUPOS korzystając z komputera lub urządzenia mobilnego (nie używając zestawu pomiarowego). W celu sprawdzenia czy jest możliwość połączenia się z systemem ASG-EUPOS należy:

1) Wejść na stronę www.system.asgeupos.pl i zalogować się do systemu podając login i hasło (takie jak w zestawie pomiarowym), a następnie otworzyć zakładkę "Aktywne Subskrypcje" i sprawdzić czy do konta jest przypisana ważna subskrypcja (lub subskrypcje).
2) Pobrać i zainstalować program GNSS Internet Radio ze strony www.asgeupos.pl/index.php?wpg_type=dwnld&sub=gnsstools oraz odpowiednio skonfigurować program zgodnie z instrukcją zamieszczoną w linku.

Jeżeli powyższe czynności zostaną poprawnie wykonane to zostanie nawiązane połączenie z systemem ASG-EUPOS, a użytkownik będzie miał pewność, że może połączyć się z systemem ASG-EUPOS, a problem z brakiem połączenia za pomocą zestawu pomiarowego może wynikać z karty SIM zainstalowanej w odbiorniku.