Aktualności


Szkolenie ASG-EUPOS w Starostwie Powiatowym w Poznaniu

2010-09-21

W dniu 20 września 2010 r. w Starostwie Powiatowym w Poznaniu odbyło się jednodniowe szkolenie "Pomiary geodezyjne z wykorzystaniem systemu ASG-EUPOS oraz kontrola i przyjmowanie do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego opracowań powstałych z wykorzystaniem pomiarów GNSS". Szkolenie zostało zorganizowane przez Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego Panią Lidię Danielską oraz Geodetę Powiatowego w Poznaniu Pana Jerzego Wiktorko.

Uczestnicy szkolenia

Podczas szkolenia zaprezentowano dwie prezentacje: "Wprowadzenie do systemu ASG-EUPOS" wygłoszona przez Marcina Ryczywolskiego oraz "Kontrola i przyjmowanie do państwowego zasobu geodezyjno kartograficznego operatów technicznych powstałych z wykorzystaniem pomiarów GPS" wygłoszona przez Artura Orubę. Po prezentacjach odbył się pokaz terenowy, po którym nastąpiło omówienie raportów z pomiarów RTK oraz pomiarów statycznych.

W spotkaniu uczestniczyło ok. 100 osób, w tym przedstawiciele powiatowych ODGiK oraz wykonawcy.

Poniżej zamieszczono do pobrania prezentację ze szkolenia:

M. Ryczywolski "Wprowadzenie do systemu ASG-EUPOS" [3.37 MB]
A. Oruba "Kontrola i przyjmowanie do państwowego zasobu geodezyjno kartograficznego operatów technicznych powstałych z wykorzystaniem pomiarów GPS" [550 kB]